Amazon FBA fees: сколько, когда и за что платить Амазону
Loading...

Amazon FBA fees: скільки, коли та за що платити Амазону

Amazon FBA fees: скільки, коли та за що платити Амазону

Amazon FBA fees: скільки, коли і за що платити Амазону

Ми неодноразово проходили етап складання бізнес-плану та розрахунку маржинальності, тому розповідаємо, скільки, коли і за що доведеться віддавати дань великому брату.

*У статті розглядаємо Amazon fee для моделі FBA.

 

Платежі при продажу

Вони стягуються негайно після продажу товару. У цій категорії є два види fee:

  1. Referral fee (реферальна плата). Її розмір залежить від категорії, але у більшості випадків це 15% від вартості покупки. Тарифи на referral fee дивіться  тут.
  2. Fulfillment fee (включає плату за обробку замовлення, прийом, упаковку, доставку товару покупцю). Її розмір залежить від розміру товару та періоду року. У Amazon є 8 категорій за розміром, залежно від вимірювань товару (довжина, ширина, висота, вага), він потрапляє в одну з них. Таким чином визначається сума, яку ви платите за одиницю товару при кожній продажу. Тарифи відрізняються і в залежності від часу року. В передноворічні місяці (жовтень-грудень) вони нижче.

Щомісячні платежі

  1. Плата за Professional selling plan — $39,99

*Якщо у вас Individual selling plan, структура платежів відрізняється: Amazon знімає з кожної продажу $0,99, але ви не платите щомісяця.

  1. FBA monthly storage fee (плата за зберігання товару на складах Amazon) — залежить від розміру товару, його кількості (в кубічних футах) та місяця.

Нерегулярні платежі

  1. Long term storage fee (плата за тривалий зберігання товарів на складах Amazon). Існує 2 тарифи: якщо товар на складі більше 6 місяців або 1 року. Сума залежить від розміру, кількості та строку зберігання товару.
  2. Inventory Placement Service fees (плата за розподіл товару між різними складами Amazon). Взимається після створення відвантаження, якщо товар відправляється тільки на один склад, а Amazon розподіляє його по іншим місцях (так, платформа сама визначає, на які склади відправляти товар і на це вплинути неможливо).
  3. Removal fee (плата за вилучення товару).Є три способи позбавитися від запасів: знищити товар, відправити його на будь-яку адресу зі складу Amazon або ліквідувати. У разі підтвердження видалення товару (removal order) ви платите за кожну одиницю.
  4. Returns processing fee (плата за обробку повернень). Застосовується у разі повернення покупцем товару з категорії, для якої Amazon пропонує безкоштовну доставку назад на склад (категорії Apparel, Watches, Jewelry, Shoes, Handbags & Sunglasses, Luggage).
  5. Unplanned Prep Services (позапланові платежі за послуги). Взимаються, якщо товар неправильно упакований або штрих-коди неправильно наклеєні.
  6. FBA Label Service Fee (плата за наклеювання штрих-кодів). Кожна одиниця товару, який відправляється на склад Amazon, повинна мати штрих-код, згенерований в Seller Central. Якщо ви не хочете або не можете самостійно наклеїти штрих-коди, Amazon зробить це замість вас всього за $0.20 за одиницю товару.
  7. FBA Prep Service Fees (плата за упаковку товара). Якщо ви бажаєте, щоб Amazon упакував товар відповідно до вимог, потрібно заплатити певну суму за кожну одиницю товару.

Щоб розрахувати виручку з одиниці товару, зверніть увагу, передусім, на перші два види плат – їм вам точно не уникнути. Нерегулярні плати стягуються тільки у певних випадках, але краще бути попередженим та зброєним.

Не забувайте про чудовий інструмент — FBA Revenue Calculator.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *